Jak uzyskać jasny rudy henną? W dzisiejszym wpisie pokażę Wam takie hennowanie na przykładzie Beaty!
Wykorzystam gotową mieszankę PAPUGA Light Mountain, a także opiszę Wam dalszy plan działania. Do dzieła!
Reklama
Warunki konieczne
Po pierwsze, potrzebujemy jasnej bazy do koloryzacji. Henna nie rozjaśni włosów, a więc na jasny rudy zafarbowane zostaną tylko włosy… jasne!
Beata ma naturalnie rude włosy, które po drodze zaliczyły koloryzację chemiczną i rozjaśnianie. Odrosty są naturalnie rude i do takiego koloru dążyłyśmy, aby go wyrównać i podkreślić.
Użyte produkty
Do przygotowania i zakwaszenia pasty użyłam:
- Henna PAPUGA Light Mountain 113g // całe opakowanie
- Witamina C // 5 kapsułek
Wersja PAPUGA to następujący skład: Cassia auriculata (senna) leaf powder, lawsonia inermis (henna) leaf powder.
Większość to senna, a więc barwnik żółty, który dodatkowo blokuje barwnik czerwony henny, działając jeszcze bardziej ku jasnej rudości.
Jeżeli celujecie w jasny rudy, blokujcie hennę mieszając ją OD RAZU z cassią. Jeżeli chcecie delikatnie rozjaśnić efekt końcowy, nastawcie zioła oddzielnie i zmieszajcie dopiero tuż przed nałożeniemTaka była baza i taki był plan, żeby moje odrosty i cała głowa Beaty dostała właśnie taką mieszankę. Ale wiedzcie, że Wasz Agnieszeg zawsze zamiesza!
Zamieszanko
Pasta odstała elegancko całą noc, a ja postanowiłam pohennować swoje odrosty wcześniej, żeby później już z błotem na głowie nakładać hennę reszcie ekipy (#hennowetrodnesprawy ?). Po zużyciu ilości x na moje odrosty, uznałam, że pozostała ilość wystarczy na Beatę.
Zaskoczenie przyniosło rozpuszczenie przez Beatę włosów, takiej długości to ja się nie spodziewałam! Lekka panika mode on, ale nie ma takiej sytuacji, żeby czegoś nie wykombinować! Co zostało dodane do mieszanki:
- Phitofilos IMPACCO EMOLLIENTE // około 25g
- Henna Rajasthani Indus Valley // około 25g
Końcowa mieszanka była więc w znacznej większości papugą, z dodatkiem odrobiny zagęszczających ziół wyrównanych czystą henną, żeby nie było za jasno.
Przygotowanie włosów
Beata na co dzień stosuje mocne szampony, a włosy były po rozjaśnianiu. Darowałam chelatowanie, użyty został jedynie oczyszczający szampon.
Umyte szamponem włosy zostały odsączone i przeszłyśmy do nakładania.
Henna została nałożona, głowa owinięta folią i nałożona została czapka.
Czas trzymania: 2,5h
Czy jasny rudy wyszedł?
Moim zdaniem TAK! Beata zadowolona, ja też, kondycja włosów od razu na plus! Czuję, że udało mi się przekonać do podcinki, głównie tym zdjęciem (btw na pierwszym zdjęciu w tym wpisie kolor jest zdecydowanie lepiej oddany, tutaj jest bardziej żółty, niż w rzeczywistości):
Jak uzyskać jasny rudy henną I GO UTRZYMAĆ?
Uzyskanie to jedno, teraz pozostaje tylko utrzymać ten efekt! Oto sposoby i plan działania:
- Nie farbować czystą henną, bo momentalnie włosy ściemnieją. Henna bardzo łatwo się nadbudowuje, jeżeli nie jest kładziona jako gloss lub mieszanka z cassią.
- Zawsze mieszać hennę z cassią w formie proszkowej, by blokować barwnik henny.
- Dodawać miód do mieszanki hennowej, opcjonalnie przeprowadzać dodatkowe miodowanie włosów.
- Pomiędzy hennowaniami stosować czystą cassię lub, szczególnie, senes na długość w celu dodania żółtych tonów.
- Opcjonalnie dodawać kurkumę do mieszanki. Kurkuma daje „zimny żółty”, gasi czerwienie.
Senes dodatkowo może pięknie pogrubić włosy:
Mam nadzieję, że przyda Wam się ten wpis. Jasny rudy to genialny kolor i być może uda mi się niego kiedyś wrócić!
Nie dążę do niego na siłę, a raczej systematycznie delikatnie rozjaśniam włosy naturalnymi sposobami i nie hennuję już całości czystą henną.
Zapraszam oczywiście na playlistę hennowania na moim kanale, tam zobaczycie, jak hennowałam kiedyś a jak teraz i jak wpłynęło to na kolor.