MAPA WŁOSOWYCH SKLEPÓW

Mapa włosowych sklepów – KLIK!

Mapa włosowych sklepów to pomysł zainspirowany Waszymi komentarzami na FB Sposoby na piękne włosy, o których nie miałaś pojęcia.

Wspomniałam tam o powtarzających się pytaniach, które otrzymuję od Was w mailach i prywatnych wiadomościach, o sklepy z produktami Fitomed, Sylveco, Babuszki Agafii, Natura Siberica i innymi, które w ofercie mają ciekawe produkty do włosów.

Przy wpisach o farbowaniu henną często pojawiają się z kolei pytania o miejsce zakupu henny ELD albo o henny z Indii, na przykład firmy Khadi. Mapa sklepów z kosmetykami do włosów wydała mi się ciekawym pomysłem, a więc od razu zabrałam się za poszukiwania, czy przypadkiem nie ma już takiej w internecie.

Natrafiłam na wpis Natalii z BlondHairCare, w którym dziewczyny w komentarzach podały kilka ciekawych adresów. Ciężko jest jednak w ten sposób szukać – mapa wydaje mi się o wiele bardziej przejrzysta i łatwa w obsłudze. Nagrałam też film, w którym również prezentuję, jak dodawać sklepy do mapy:

Wybrałam Google Maps, ponieważ jest tam możliwość tworzenia własnych map. Najważniejsze jest, że KAŻDA Z WAS może dodać tam swoje ulubione sklepy! Ponieważ słyszałam już głosy, że nie udało Wam się dodać sklepu, umieszczam instrukcję obrazkową jak to zrobić:

 • Wejdź bezpośrednio na stronę z mapą >TUTAJ<
 • Wrzuć adres sklepu do wyszukiwarki, np. chcąc wyszukać sklep z kosmetykami indyjskimi www.magiczne-indie.pl wrzucacie ich adres: Szaserów 98, Warszawa:

MAPA WŁOSOWYCH SKLEPÓW

 • Jeżeli uda się wyszukać adres, na mapie pojawi się zielony znacznik. Kliknij 🙂
 • Wybierz opcję „dodaj do mapy”:

mapa sklepów z kosmetykami do włosów

 • Gotowe! Teraz możesz edytować nazwę oraz opis, wybierając dany sklep na liście po lewej stronie, a po pokazaniu się okienka klikając na „pisak” z opcją „edytuj”:

mapa sklepów z kosmetykami do włosów

Poniżej wrzucam podgląd, jak mapa wygląda obecnie. Może nie ma na niej na razie zbyt wielu lokalizacji, ale obiecuję systematycznie dodawać nowe. Byłoby fantastycznie, gdybyście się przyłączyły.

Razem możemy stworzyć świetną mapę, która pomoże każdej Włosomaniaczce odnaleźć ulubione produkty w każdym mieście w Polsce (i nie tylko! Dodaję ciekawe adresy w Budapeszcie na bieżąco, dziewczyny za granicą – dodawajcie jak najbardziej!).

Mam nadzieję, że z czasem przybędzie sporo adresów ciekawych sklepów i mapa nabierze faktycznej wartości. Nie ustalam żadnych zasad dodawania, ale co sama zrobiłam: utworzyłam oddzielne warstwy dla drogerii Jaśmin i Hebe. Myślę, że sieciówki z dość dużą liczbą sklepów powinny być oddzielnie, aby nie zakłócały obrazu – można je bez problemu zaznaczać lub odznaczać, jeżeli zakłócają odbiór.

Myślę, że nie ma potrzeby dodawania sieci Rossmann, SuperPharm, DM do mapy – te sieci mają mapy na swoich stronach, a dodanie ich mogłoby zniechęcić do korzystania z mapy, jeżeli ktoś nie zauważy opcji „odznacz”, ze względu na liczbę sklepów.

Oczywiście w tych sklepach znajdziecie masę ciekawych produktów, często w bardzo przystępnych cenach. W tej mapie nie są pomijane z braku sympatii, rzecz jasna, a względów praktycznych.

Dodam kilka zapytań dla lepszego indeksowania strony, oraz umieszczę link do mapy na górze strony głównej, przy zakładce KONTAKT.

Dziękuję za wszystkie subskrypcje na INSTAGRAMIE, YOUTUBIE, FB


 • Gdzie kupić kosmetyki Sylveco?
 • Gdzie kupić kosmetyki Fitomed?
 • Gdzie kupić hennę?
 • Sklepy z kosmetykami do włosów Warszawa
 • Sklepy z produktami do włosów Warszawa
 • Sklepy fryzjerskie Warszawa