Acerola jako dodatek do henny. Podkreślanie rudych tonów.

W poprzednim wpisie o farbowaniu henną wymieniłam Wam wszystkie dodatki, które potencjalnie mogą wydobywać rude tony z włosów. Była to między innymi cassia, kurkuma, a z substancji zakwaszających właśnie acerola.

W poszukiwaniu MALPIGII

Acerola, czyli inaczej malpigia granatolistna (Malpighia glabra, jeżeli szukacie w składach), to tropikalny krzew, którego owoce są niezwykle bogate w witaminę C. Jako dodatek do henny może służyć sproszkowany sok lub sok w postaci płynnej.

Zaraz po publikacji poprzedniego wpisu, popędziłam do hurtowni na poszukiwania najlepszej aceroli. Czy udało mi się znaleźć? Szwagier, mnie się nie uda!

acerola henna rude włosy

Jak na razie to mała dostawa, no i jedna sztuka dla mnie, ale jeżeli wszystkie wykupicie, to będzie więcej! Proszek ACEROLA BIO z MyVita znajdziecie na napieknewlosy.pl w dziale „Półprodukty, surowce kosmetyczne”, chociaż wolałabym powoli tworzyć już dział dodatków do henny. Wszystko w swoim czasie!

acerola henna rude włosy

Acerola plus henna

W moim ostatnim hennowaniu, do przygotowania mieszanki użyłam suchych składników:

acerola henna rude włosy

Jako fazę wodną użyłam zwykłej wody, chociaż do henny zaleca się wodę demineralizowaną lub z filtra, żel lniany gotowany z czarnuszką i odżywkę SWATI Jaśmin Aloes.

Jak widzicie, nie trzymam się sztywno zasad hennowania. W odżywce SWATI znajdują się proteiny mleczne, które w teorii przeszkadzają, jednak moje włosy i tak zawsze świetnie łapią kolor.

Mieszankę odstawiłam na 2 godziny, które przeciągnęły się do całej nocy… I super! Dzięki temu barwnik miał czas uwolnić się w pełni, a henna nabrała genialnej konsystencji.

Jeżeli kiedykolwiek nalejecie za dużo wody do henny, to jej odstawienie może zneutralizować problem – trochę jak z owsianką, zostawioną na noc do „wciągnięcia” wody.

Hennowanie

Moje hennowanie zawsze przebiega standardowo: nakładam hennę na włosy, uprzednio oczyszczone prostym szamponem z SLeS.

Nakładam mieszankę dłońmi, włosy zawijam we włosing (folię spożywczą), na to czapka i gotowe!

włosing folia

Trzymam ile wytrzymam, czyli zazwyczaj 1,5-2 godziny.

Po hennowaniu

Następnie bardzo dokładnie płuczę włosy ciepłą wodą, wczesuję odżywkę silikonową.

Po hennowaniu nie zaleca się stosowania szamponu i odżywki, ale w mojej procedurze wczesanie odżywki to element obowiązkowy. Podkreślam, że jest to wręcz cięższa, silikonowa odżywka – chcę maksymalnie ograniczyć ucieczkę wilgoci z włosa.

Najlepsze odżywki do wczesywania

Idealnie, kiedy zostanie mi trochę żelu lnianego. Wtedy robię odżywkowanie dwuetapowe po hennie. Najpierw na włosy idzie porcja żelu, po około 2 minutach na to odżywka silikonowa, wczesanie i tak zostawiam całość na 5 minut.

Nie robię już wtedy włosingu, a po prostu po tym czasie zmywam jeszcze raz wszystko z włosów.

Po hennowaniu zawsze suszę włosy, żeby je wygładzić i domknąć łuski.

Acerola z henną: efekty

Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z eksperymentu z acerolą. Mam wrażenie, że acerola w duecie z cassią najbardziej pomogły wydobyć rudawy, złoty połysk.

Efekty najlepiej widać oczywiście w słońcu, w półcieniu włosy są i tak bardziej czerwone, ciemniejsze.

acerola henna rude włosy

Jak widzicie, włosy nie przesuszyły się za bardzo, są sypkie i pełne objętości. Jestem na tak!

napieknewlosy sklep

O stronie Agnieszka Niedziałek

Właścicielka bloga WWWLOSY.PL, sklepu napieknewlosy z najlepszymi kosmetykami do włosów, oraz bajkowej marki kosmetyków do włosów Hairy Tale Cosmetics.

Sprawdź też

męski włosing

MĘSKI WŁOSING: kosmetyki do włosów i brody!

Męski włosing to świadoma pielęgnacja włosów u mężczyzn. Jeśli masz włosy i/lub jesteś brodaczem, który …