MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY: czy boli? Czy przyspiesza porost włosów?

Jak już pewnie wiecie, od kilku tygodni regularnie towarzyszy mi mezoterapia skóry głowy. Poddaję się temu zabiegowi w Klinice Beauty Corner.

Klinika Beauty Corner mieści się w Warszawie, przy ulicy Skoroszewskiej 7.

mezoterapia skóry głowy beauty corner

Bardzo dziękuję właścicielom Kliniki za możliwość przetestowania serii 6 takich zabiegów, czyli pełnej kuracji, abym teraz mogła się z Wami podzielić wszystkimi informacjami i moją opinią na ten temat.

Mezoterapia skóry głowy to coraz bardziej popularny zabieg. Po pierwsze, jest to najbardziej popularny zabieg „gabinetowy” na skórę głowy. Po drugie, mezoterapia skóry głowy ma po prostu udowodnione działanie.

Coraz więcej mężczyzn przekonuje się do dbania o włosy i skórę głowy i mezoterapia jest często wybieranym zabiegiem. Moim zdaniem to genialna sprawa – seria zabiegów jest inwestycją, ale jest też motywacją do dbania o skórę i włosy w domu, codzienną pielęgnacją.

Zapytałam na grupie WŁOSING, czego jeszcze chcielibyście się dowiedzieć na temat mezoterapii. Wybrałam sporo pytań, dlatego spodziewajcie się kilku części tego cyklu.

Zapraszam na pierwszą porcję pytań. Na pytania odpowiedziała pani Martyna i Julita z Kliniki Beauty Corner,  które serdecznie pozdrawiam!

mezoterapia skóry głowy beauty corner

Profesjonalny zespół jest podstawą, a nikt nie wie tyle o mezoterapii skóry głowy, co doświadczony i wykształcony kosmetolog.

1.Na czym dokładnie polega mezoterapia skóry głowy?

Istnieją różne rodzaje mezoterapii skóry głowy: igłowa oraz mikroigłowa.

Mezoterapia, a mezoterapia mikroigłowa to dwa różne od siebie pojęcia. Przy mezoterapii pracujemy igłą, którą bezpośrednio wprowadzamy produkt w naskórek, natomiast przy mezoterapii mikroigłowej pracujemy za pomocą urządzenia. Urządzeniem może być roller lub pen do mikronakłuwania.

mezoterapia skóry głowy

Produkt nie jest wprowadzany bezpośrednio, lecz po przez wcześniejsze nałożenie w konkretne miejsca na skórze głowy specjalnego preparatu stymulującego porost włosów,  a następnie wprowadzenie go po przez mikrokanaliki powstające podczas zabiegu.

2. Czego i przez jaki czas nie można robić po wykonaniu zabiegu?

Po wykonanym zabiegu nie myjemy głowy przez 24h, oraz staramy się przez ten okres nie stosować żadnych preparatów do pielęgnacji czy regeneracji włosów.

Tego samego dnia rezygnujemy z ćwiczeń fizycznych. Zakaz kąpania w basenie oraz unikanie korzystania z sauny przez 7 dni od wykonania zabiegu.

Jeżeli chodzi o farbowanie włosów, czy to farbami tradycyjnymi, czy też henną, zalecana jest również przerwa 7 dni przed i po zabiegu.

3. Czy połączenie wcierek i mezoterapii to dobry pomysł?

Tak, natomiast postarajmy się odczekać około 2 dni, aby skóra głowy nie była mocno podrażniona.

Trzeba dostosować też typ wcierek: dla niektórych osób wcierki alkoholowe mogą okazać się za mocne po mezoterapii.

wcierka jantar opinie

Używanie wcierek w codziennej pielęgnacji pomaga utrzymać efekty mezoterapii na długo po zakończeniu serii zabiegów.

4. Jaki jest koszt takiego zabiegu?

Ceny zabiegu są bardzo różne. Zależą one od metody, użytego preparatu oraz od liczby zabiegów.

Ceny zaczynają się od 200 złotych wzwyż za jedną sesję.

5. Czy zabieg jest refundowany przez NFZ?

Zabieg tego typu nie jest refundowany przez NFZ.

6. Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca gdzie chcemy skorzystać z takiej usługi?

Przy wyborze miejsca warto zwrócić uwagę na preparaty na jakich wykonywany jest zabieg.

Można zapytać osobę wykonującą zabieg jaki to preparat, co w nim jest zawarte i czy na pewno jest on przeznaczony do wprowadzania poprzez mezoterapię czy też mezoterapię mikroigłową.

mezoterapia skóry głowy beauty corner

Szczególną uwagę zwróciłabym również na higienę wykonywania zabiegu oraz na sterylność narzędzi którymi wykonywany jest zabieg.

Igły powinny być jednorazowe, otwierane przy kliencie w trakcie zabiegu, tak samo kartridże do pena, jeżeli stosowana jest ta metoda.

7. Czy mezoterapia skory głowy może hamować wypadanie włosów spowodowane np. stresem?

Mezoterapia będzie stymulować cebulki włosów do porostu natomiast nie zahamujemy procesu wypadania włosów, które już i tak maja wypaść, bo są już w fazie spoczynku, czyli telogenu.

Natomiast wzmocnione włosów oraz reaktywacja mieszków włosowych, które wcześniej nie były aktywne da nam po serii zabiegów zadowalające efekty zagęszczenia włosów na skórze głowy.

Przy dużym czynniku stresogennym sytuacja może się powtórzyć, dlatego podstawą jest praca nad źródłem problemu i wsparcie psychologa lub lekarza.

Jaką wodą najlepiej myć włosy? Ciepłą czy zimną?

8. Czy jak mam gęste włosy to też mogę ja wykonać?

Tak, jednak przy zdrowych włosach nie będzie tak widocznego efektu jak przy włosach problematycznych.

9. Czy można za pomocą tej metody przesunąć granicę włosów? Na przykład jeżeli ktoś ma tzw. wysokie czoło?

Mezoterapią oddziałujemy na mieszki włosowe. Tym samym zabieg wykonywany jest w ich obrębie.

Jeżeli na linii włosów jest dużo mieszków włosowych, które potrzebują impulsu do wzrostu włosów, mezoterapia jak najbardziej może je pobudzić do pracy.

mezoterapia skóry głowy

10. Czy bardzo boli?

Zabiegów mezoterapii czy też mezoterapii mikroigłowej nie można zaliczyć do zabiegów bezbolesnych, natomiast jest to kwestia indywidualna uzależniona od progu bólu danej osoby.

Moje odczucia przy mezoterapii mikroigłowej

Jeżeli zastanawiacie się, czy ja odczuwałam ból przy zabiegu, to powiem Wam, że praktycznie wcale!

Przy kolejnych zabiegach zwiększana jest długość igiełek, ale skóra przyzwyczaja się do takiej progresji i ból nie jest znaczący.

Uwaga od pani Martyny: nie przy każdej osobie jest zwiększana długość igiełek wraz z zabiegami. Jest to dostosowywane indywidualnie do klienta i jego potrzeb.

Jedyne lekko nieprzyjemne odczucia występują przy pracy pena tuż przy linii czoła i na skroniach, czyli tam, gdzie skóra jest cienka i dodatkowo naciągnięta przez kości.

Dla mnie ten zabieg to prawdziwy relaks i zawsze żałuję, że trwa tak krótko! Po zabiegu moja skóra głowy nie jest podrażniona, jedynie raz czułam ciepło na skórze głowy, które nie było odczuwalne już 2 godziny później.

Jakiekolwiek minusy?

Jedyne, co odczuwam po zabiegu, to zapach preparatu – witaminy z grupy B mają bardzo specyficzny zapach, a że nie można myć głowy przez 24h, to przez właśnie taki czas Wy i Wasi towarzysze możecie czuć „spocony” zapach.

Nic to jednak dla weteranów wcierek! No i to tylko 24 godziny, później możecie spokojnie umyć głowę delikatnym szamponem, a następnie działać ze swoimi wcierkami.

Jestem juz po połowie zabiegów i czuję nowe włoski! Atak baby hairów nastąpił, co ogromnie mnie cieszy!

Niebawem kolejne Q&A dotyczące mezoterapii skóry głowy, czekam na Wasze pytania pod wpisem na grupie WŁOSING.

napieknewlosy sklep

O stronie Agnieszka Niedziałek

Właścicielka bloga WWWLOSY.PL, sklepu napieknewlosy z najlepszymi kosmetykami do włosów, oraz bajkowej marki kosmetyków do włosów Hairy Tale Cosmetics.

Sprawdź też

zestawy dla włosomaniaka

Co kupić w Black Friday? Zestawy dla włosomaniaka od Ekipy Napieknewlosy.pl!

Nie wiecie co kupić w Black Friday? Jako Ekipa Sklepu Napieknewlosy.pl przygotowaliśmy dla Was ZESTAWY …