SYROP KLONOWY na włosy: tuningowanie odżywki :)

SYROP KLONOWY na włosy?

Nawiązując do poprzedniego wpisu, w którym opisałam stosowanie mgiełki nawilżającej przed olejowaniem włosów (filmik), dzisiaj chciałabym zachęcić Was do wypróbowania słodkiego składnika nawilżającego, jakim jest syrop klonowy, w pielęgnacji włosów.

Syrop klonowy, podobnie jak na przykład miód, ma działanie nawilżające. W internecie napotkałam kilka przepisów, w których miód i syrop klonowy wykorzystane były w jednym przepisie. Syrop klonowy zasługuje na uwagę ze względu na zawartość kwasu pantotenowego, niacyny oraz biotyny.

Koniecznie zajrzyjcie też na mój kanał na Youtube, gdzie ostatnio wrzuciłam film o masce do włosów „tuningowanej” cukrem. Syrop klonowy zadziała podobnie!

Jak wykorzystać syrop klonowy na włosach?

Syrop klonowy można użyć na kilka sposobów, oraz na różnych etapach pielęgnacji włosów. Najbardziej oczywiste zastosowania to mgiełka nawilżająca oraz dodatek do maski. Syrop klonowy można dodać do gotowej mgiełki, lub mgiełki typu Fitomed lub tonik z Ziai, lub stworzyć zupełnie autorską mieszankę. Pamiętajcie, że we własnoręcznie przygotowanej mgiełce najlepiej jest użyć wody destylowanej lub wody z czajnika z filtrem. Dzięki temu woda będzie miękka i nie wpłynie na efekt nawilżający mgiełki.

Dodatek syropu klonowego może uratować maski i odżywki, które mają dla Was za słabe, lub zbyt obciążające działanie. W pierwszym przypadku wystarczy po prostu dodać nieco syropu do maski lub odżywki. W drugim przypadku dobrze jest dodać również nieco wody, by zminimalizować efekt obciążenia.

syrop klonowy włosy

Syrop klonowy dostępny jest w sklepach ze zdrową żywnością, sklepach zielarskich, ale też coraz częściej w supermarketach. Mój syrop klonowy upolowałam w Lidlu. Nie był tani, bo za małą butelkę zapłaciłam ok. 16zł, jednak używam go nie tylko na włosy 😉 ale i w celach kulinarnych. Idealnie pasuje do lodów, no i oczywiście naleśników! Syrop klonowy ma charakterystyczny słodki zapach – potrafi on utrzymać się na włosach, a dla mnie to dodatkowy jego atut.

Koniecznie dajcie znać, czy wypróbowałyście już ten patent na nawilżanie włosów. Dziękuję za wszystkie subskrypcje na INSTAGRAMIE, YOUTUBIE, FACEBOOK’U.

Tu „gram w grę”, jeżeli kogoś interesują mniej włosowe klimaty :)):

napieknewlosy twitch

O stronie Agnieszka Niedziałek

Właścicielka bloga WWWLOSY.PL, sklepu napieknewlosy z najlepszymi kosmetykami do włosów, oraz bajkowej marki kosmetyków do włosów Hairy Tale Cosmetics.

Sprawdź też

dynia na włosing

Dynia na włosy, czyli JESIENNY WŁOSING!

Dynia na włosy? JESZCZE JAK! Nie masz pomysłu na jesienny włosing? My mamy! Teraz gdy …