#włosowemity – zniszczone końcówki

#włosowemity 

W tym cyklu zajmiemy się mitami w pielęgnacji włosów. Dzięki licznym blogom włosomaniaczek oraz ogólną większą świadomością konsumencką, mity tracą na sile z roku na rok. Nigdy nie za wiele obalania mitów w pielęgnacji włosów, stąd też i nasz cykl artykułów. Pierwszy odcinek dotyczy zniszczonych końcówek – czy da się je odbudować?

MIT nr1 – kosmetyki mogą „naprawić” zniszczone końcówki

Niestety, magiczne „naprawienie” zniszczonych końcówek jest niemożliwe. Nie miałoby to też  najmniejszego sensu – rozdwojony włos to oznaka jego zniszczenia i słabości, a więc „sklejanie” takich zniszczonych części na pewno nie poprawiłoby sytuacji. Producenci kuszą nas hasłami: ” zamyka rozdwojone końcówki”, „pomaga regenerować powierzchnię włosów i scalić ich rozdwojone końcówki”, „błyskawicznie odżywia i regeneruje ich przesuszone i zniszczone końcówki”. Są to tylko i wyłącznie chwyty marketingowe. „Scala” i „zamyka”, oznacza tutaj tymczasowe sklejenie produktem i wrażenie wygładzenia. Żaden kosmetyk jednak nie przywróci włosowi nierozdwojonej formy.

Jak zatem możemy poradzić sobie z problemem rozdwojonych końcówek?

Nasza rada to podejście radykalne – pielęgnacja włosów od cebulek i stymulacja wzrostu, aby zniszczone końce zostały zastąpione młodszą materią. Zniszczone końcówki należy obciąć lub, jeżeli sytuacja nie jest bardzo zła, zabezpieczać produktami z silikonami. Wyjście drugie niesie ze sobą pewne ryzyko – już rozdwojone włosy mają tendencję do dalszego niszczenia się, a rozdwojona końcówka może przerodzić się w rozdwojoną połowę długości włosa.

Warto też przeanalizować nasz tryb życia i sposób pielęgnacji. Być może wystarczy zmienić coś pozornie nieistotnego, by zauważyć znaczącą poprawę stanu włosów. Przykładem może być moja znajoma, która narzekała na zniszczone końcówki. Zawsze nosiła ona rozpuszczone włosy i szalik lub chustę pod szyją. Domyślacie się już? Tak, włosy niszczyły się od ciągłego ocierania się o materiał… Zmiana polegająca na wiązaniu włosów i noszeniu chust ze „śliskich” tkanin rozwiązały problem na zawsze.

Czy magiczne naprawianie końcówek będzie mitem na zawsze?

Nasz werdykt – NIE! Obecnie dostępne są na rynku zabiegi z kompleksem PEC, czyli kompleksem polielektrolitów. Pracujemy nad przystępnym opracowaniem tematu wykorzystania polielektrolitów w pielęgnacji włosów oraz opisania ich działania. Na zachętę prezentujemy film przedstawiający działanie PEC:

Już teraz na https://wwwlosy.pl/1-mity-pielegnacji-wlosow-zniszczone-koncowki/ – MITY W PIELĘGNACJI WŁOSÓWCzy możliwa…

Posted by Sposoby na piękne włosy, o których nie miałaś pojęcia on 21 lipca 2014

O stronie Agnieszka Niedziałek

Właścicielka bloga WWWLOSY.PL, sklepu napieknewlosy z najlepszymi kosmetykami do włosów, oraz bajkowej marki kosmetyków do włosów Hairy Tale Cosmetics.

Sprawdź też

czy suszarka niszczy włosy

Czy suszarka niszczy włosy? EKSPERYMENT NAUKOWY

Czy suszarka niszczy włosy? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta! Zarówno suszenie suszarką, jak i …