#włosowemity – zniszczone końcówki

#włosowemity 

W tym cyklu zajmiemy się mitami w pielęgnacji włosów. Dzięki licznym blogom włosomaniaczek oraz ogólną większą świadomością konsumencką, mity tracą na sile z roku na rok. Nigdy nie za wiele obalania mitów w pielęgnacji włosów, stąd też i nasz cykl artykułów. Pierwszy odcinek dotyczy zniszczonych końcówek – czy da się je odbudować?

MIT nr1 – kosmetyki mogą „naprawić” zniszczone końcówki

Niestety, magiczne „naprawienie” zniszczonych końcówek jest niemożliwe. Nie miałoby to też  najmniejszego sensu – rozdwojony włos to oznaka jego zniszczenia i słabości, a więc „sklejanie” takich zniszczonych części na pewno nie poprawiłoby sytuacji. Producenci kuszą nas hasłami: ” zamyka rozdwojone końcówki”, „pomaga regenerować powierzchnię włosów i scalić ich rozdwojone końcówki”, „błyskawicznie odżywia i regeneruje ich przesuszone i zniszczone końcówki”. Są to tylko i wyłącznie chwyty marketingowe. „Scala” i „zamyka”, oznacza tutaj tymczasowe sklejenie produktem i wrażenie wygładzenia. Żaden kosmetyk jednak nie przywróci włosowi nierozdwojonej formy.

Jak zatem możemy poradzić sobie z problemem rozdwojonych końcówek?

Nasza rada to podejście radykalne – pielęgnacja włosów od cebulek i stymulacja wzrostu, aby zniszczone końce zostały zastąpione młodszą materią. Zniszczone końcówki należy obciąć lub, jeżeli sytuacja nie jest bardzo zła, zabezpieczać produktami z silikonami. Wyjście drugie niesie ze sobą pewne ryzyko – już rozdwojone włosy mają tendencję do dalszego niszczenia się, a rozdwojona końcówka może przerodzić się w rozdwojoną połowę długości włosa.

Warto też przeanalizować nasz tryb życia i sposób pielęgnacji. Być może wystarczy zmienić coś pozornie nieistotnego, by zauważyć znaczącą poprawę stanu włosów. Przykładem może być moja znajoma, która narzekała na zniszczone końcówki. Zawsze nosiła ona rozpuszczone włosy i szalik lub chustę pod szyją. Domyślacie się już? Tak, włosy niszczyły się od ciągłego ocierania się o materiał… Zmiana polegająca na wiązaniu włosów i noszeniu chust ze „śliskich” tkanin rozwiązały problem na zawsze.

Czy magiczne naprawianie końcówek będzie mitem na zawsze?

Nasz werdykt – NIE! Obecnie dostępne są na rynku zabiegi z kompleksem PEC, czyli kompleksem polielektrolitów. Pracujemy nad przystępnym opracowaniem tematu wykorzystania polielektrolitów w pielęgnacji włosów oraz opisania ich działania. Na zachętę prezentujemy film przedstawiający działanie PEC:

Już teraz na https://wwwlosy.pl/1-mity-pielegnacji-wlosow-zniszczone-koncowki/ – MITY W PIELĘGNACJI WŁOSÓWCzy możliwa…

Posted by Sposoby na piękne włosy, o których nie miałaś pojęcia on 21 lipca 2014

O stronie Agnieszka Niedziałek

Właścicielka bloga WWWLOSY.PL, sklepu napieknewlosy z najlepszymi kosmetykami do włosów, oraz bajkowej marki kosmetyków do włosów Hairy Tale Cosmetics.

Sprawdź też

metoda omo

METODA OMO: na czym polega?

Metoda OMO, słyszeliście o niej? Jeśli nie, to dzisiaj wyjaśnię na czym polega wieloetapowe mycie, …