Zakwaszanie włosów

Zakwaszanie włosów:  dlaczego?

Wiele kosmetyków do włosów ma zasadowy odczyn pH. Zasadowe pH ma za zadanie otworzyć łuski włosa, aby dany produkt miał szansę wniknąć w strukturę włosa. Celem stosowania produktów z kwaśnym pH jest domknięcie łusek włosów.

Zakwaszanie włosów: efekty?

Efekty domknięcia łusek to większy blask i wygładzenie. Regularne zakwaszanie włosów  to zapobieganie zniszczeniom przy suchych, wysokoporowatych włosach. Przy włosach farbowanych zakwaszanie włosów może przedłużyć życie koloru.

UWAGA! Kuracje zakwaszające mogą wysuszyć włosy, jeśli stosowane są za często. Dla bezpieczeństwa lepiej stosować je raz w tygodniu, po farbowaniu lub po „mocnym”, oczyszczającym myciu. Czym zakwaszać? Najpopularniejsza metoda: płukanka. Z kawy, octu, cytryny, piwa. Ciekawie prezentuje się herbata z pH 5,5 – to wartość dla większości toników. 2 metoda: mycie płynem do higieny intymnej (o tym w kolejnym odcinku).

Dzisiaj o ZAKWASZANIU WŁOSÓW! Dziękujemy za wszystkie komentarze, ponieważ to one są tu najważniejsze – Wasze doś…

Posted by Sposoby na piękne włosy, o których nie miałaś pojęcia on 7 lipca 2014

O stronie Agnieszka Niedziałek

Właścicielka bloga WWWLOSY.PL, sklepu napieknewlosy z najlepszymi kosmetykami do włosów, oraz bajkowej marki kosmetyków do włosów Hairy Tale Cosmetics.

Sprawdź też

zestawy dla włosomaniaka

Co kupić w Black Friday? Zestawy dla włosomaniaka od Ekipy Napieknewlosy.pl!

Nie wiecie co kupić w Black Friday? Jako Ekipa Sklepu Napieknewlosy.pl przygotowaliśmy dla Was ZESTAWY …