Odżywki Kallos to jedne z najpopularniejszych odżywek wśród Włosomaniaczek. Nie jest to wcale dziwne – odżywki te są łatwo dostępne (drogerie Hebe, allegro), tanie, wydajne, oraz mało „ryzykowne”. Wszystkie mają podobne składy, różniące się zazwyczaj jednym lub dwoma składnikami aktywnymi, proteinami lub olejami.
Masz skłonność do alergii? Problemy ze skórą głowy? Zwróć uwagę na te konserwanty: ITCHY MSY, które występują w maskach Kallos. Nie każdy może je stosować! Jeżeli nie masz uczulenia, nie zaszkodzą Ci.
Nie ma niestety dostępnych informacji, w jakich ilościach odżywki Kallos zawierają dane substancje, jednak nie sądzę, aby były to zawrotne ilości. Czy to źle? Absolutnie nie! Właśnie owa lekkość przesądza o ich [highlight color=”yellow”]uniwersalności[/highlight]. W dzisiejszym wpisie postaram się przedstawić Wam rzetelne porównanie ich składów, biorąc pod uwagę zawartość substancji kluczowych, mających poprawiać stan naszych włosów.
Reklama
[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]
[tie_list type=”checklist”]
- Odżywki Kallos zawierające proteiny to Kallos Latte (Hydrolized Milk Protein), Kallos Milk (Hydrolized Milk Protein), Kallos Silk (Sericin), Kallos Keratin (Hydrolized Milk Protein, Hydrolized Keratin), Kallos Chocolate (Hydrolyzed Ceratin, Hydrolyzed Milk Protein), Kallos Vanilla (Hydrolized Milk Protein).
- Odżywki zawierające oleje to Kallos Cherry (Prunus Avium Seed Oil cherry), Banana (Olea Europaea Oil), Blueberry (Persea Gratissima Oil), Hair Botox (Cocos Nucifer Oil, Olea Europaea Oil), Omega (Macadamia Ternifolia Seed Oil, Borago Officinalis Seed Oil), Color (Linum Usitatissimum Seed Oil), Algae (Olea Europaea Oil).
- Odżywki Kallos zawierające ekstrakty, algi, oraz inne składniki aktywne: Kallos Banana (Sapientium Fruit Extract), Kallos Blueberry (Vaccinium Myrtillus Extract), Kallos Aloe (Aloe Barbadensis Leaf Juice), Kallos Chocolate ( Theobroma Cacao Extract), Kallos Algae (Fucus Vesiculosus Extract, Laminaria Digitata Extract, Spirulina Maxima Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Ascophyllum Nodosum Extract).
[/tie_list]
Celem porównania, które odżywki zawierają jakie elementy, zapraszam do przyjrzenia się stworzonym przeze mnie tabelom. W pierwszej umieściłam dokładne dane na temat rodzaju protein/olejów/ekstraktów (kliknij TUTAJ aby powiększyć). W drugiej są to informacje skrótowe, odnoszące się do grupy substancji.
[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]
Która odżywka będzie najlepsza dla Twoich włosów? Ciężko powiedzieć – jeżeli Twoje włosy ogólnie lubią proteiny, na pewno polubią się również z proteinowymi odżywkami Kallosa – z których Chocolate i Keratin mają ich w składzie po dwa rodzaje. Odżywki Chocolate i Vanilla określiłabym jako odrobinę cięższe, co widać nawet po ich konsystencji i [highlight color=”gray”]perłowej poświacie[/highlight].
Dlatego właśnie te odżywki, ze względu na „cięższy” skład, mogą lepiej zadziałać na włosach bardziej zniszczonych, po prostu chroniąc je lepiej.
[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]
Odżywką typowo nawilżającą jest Kallos Aloe. Mam nadzieję ją niebawem wypróbować, ponieważ może ona okazać się idealnym podkładem pod oleje. Z Kallosów olejowych najbogatsze wydają się Hair Botox i Omega, z zestawem dwóch olejów w jednej odżywce. Za to w ekstraktach przoduje Kallos Algae – być może nie są to powalające ilości alg, ale jednak ogromny plus za bogactwo rodzajów.
[divider style=”dashed” top=”20″ bottom=”20″]
Jakie są Wasze doświadczenia z Kallosami? Które wersje działają na Waszych włosach najlepiej, a które kompletnie się nie sprawdziły?