Strona głowna / WŁOSY / NATURALNE SPOSOBY | DIY / Sposoby czytelniczek: maska z jajka, jogurtu naturalnego.

Sposoby czytelniczek: maska z jajka, jogurtu naturalnego.

Share Button

Dziękujemy za przesyłanie nam swoich sprawdzonych sposobów na piękne włosy! Opublikujemy każdy z przesłanych pomysłów, ponieważ najbardziej cenimy to, co sprawdzone.

Swoje sposoby na piękne włosy przesyłajcie nam w wiadomości na FB. Przesyłajcie również swoje pytania lub sugestie dotyczące tematów, które powinniśmy opisać na stronie.

 

Kinga przesłała nam pomysł na maskę z jajka i jogurtu naturalnego. Dla takich włosów warto ją wypróbować!

 

maska z jajka jogurtu naturalnego
Zdjęcie nadesłane przez Kingę. Zachwycające włosy!

 

 

Maska z jajka, jogurtu naturalnego dziala na zniszczone włosy! Są po niej wygładzone, jest po niej mniej wypadania i łamania, gładkie, jak jedwab.

 

 

Dlaczego taka maska świetnie działa na włosy? Ponieważ jest bombą proteinowo-witaminową. Żółtko zawiera m.in. foswitynę, czyli białko o właściwościach antyoksydacyjnych. Jest naturalną emulsją, dlatego wszelkie substancje odżywcze są łatwo dostępne i absorbowane przez włosy. Jogurt natomiast zawiera kwas mlekowy, który, poprzez zakwaszanie, nadaje pożądane pH skórze głowy. Maska z jajka i jogurtu pomaga jednocześnie odżywić włosy, ale też zamknąć ich łuski, co wpływa na ich wygładzenie.

 

Maska z jajka i jogurtu składa się z produktów ogólnodostępnych, a jej koszt jest minimalny. Składa się z produktów naturalnych i “spożywczych”, a więc ryzyko podrażnienia lub reakcji alergicznej jest niewielkie (o ile nie jesteśmy uczulone na któryś ze składników). Jogurt jest świetną bazą do wszelkich naturalnych masek do włosów. A jakie są Wasze ulubione kombinacje?

Sposoby na piękne włosy, o których nie miałaś pojęcia, pielęgnacja włosów, sposoby domowe, odżywki, szampony, tanie kosmetyki, triki kosmetyczne i urodowe, rossman, hebe, babydream, alterra, ziołowe kosmetyki, green pharmacy, balsam do włosów, włosomaniaczki, włosy, niskoporowate, włosomania, blogi kosmetyczne, blogi włosowe, recenzje kosmetyków, opinie, kwc, jantar, kallos, olejowanie, metoda omo, kubeczkowa, tangle teezer, szczotka z dzika, płukanka, zakwaszanie włosów, łzs, przetłuszczające, wypadanie, olejek rycynowy

Sprawdź też

puszenie się włosów

Puszenie się włosów, co zrobić?

Puszenie się włosów: problem! Włosy o różnych porach roku mogą puszyć się z wielu przyczyn, …