Strona głowna / WŁOSY / INSPIRACJE / Tania pielęgnacja włosów DO 50 ZŁOTYCH ZA MIESIĄC

Tania pielęgnacja włosów DO 50 ZŁOTYCH ZA MIESIĄC

Tania pielęgnacja włosów DO 50 ZŁOTYCH ZA MIESIĄC jest jak najbardziej możliwa! Przed Wami 6 wariantów takiej pielęgnacji, plus kilka nieznacznie przekraczających budżet.

Pielęgnacja włosów, WŁOSING, to coś dla KAŻDEGO. Nieważne, jakie masz włosy, jaki budżet, ile czasu, COŚ DLA CIEBIE WYMYŚLĘ! 🥰

Za wszelkie błędy, literówki przepraszam, wszystko liczone “na piechotę”, ceny też mogą się zmieniać, ale orientacyjnie jak najbardziej wszystko się zgadza.

Tania pielęgnacja włosów

Ten wpis możesz pobrać w formie PDF

Oraz znaleźć w Plikach grupy WŁOSING na fb (trzeba być członkiem grupy)

W każdym planie uwzględnione są następujące czynności:

  • Mycie co 2 lub 3 dzień, rzadziej dla wyższego skrętu.
  • Olejowanie 4x w miesiącu.
  • Odżywka po każdym myciu.
  • Zabezpieczenie końcówek.
  • Wcierka co 2 dzień.
  • Ewentualna stylizacja.

Jak jeszcze obniżyć ceny

  • Kupować w dniach darmowej dostawy lub uzyskiwać kwotą zamówienia tę zniżkę.
  • Kupować opakowania typu 1l oleju, 1kg kozieradki.
  • Kupować oleje i półprodukty w sklepach spożywczych, dyskontach.
  • Pozyskiwać odlewki np. na targach kosmetyków do kręciołków.
  • Sprzedawać niewypały na włosowym ryneczku lub wymieniać się.
  • Polować na promocje w drogeriach stacjonarnych.
  • stosować metody DIY np. żel lniany, wcierkę z kozieradki, mycie mąką
  • Dla kręciołków: wykorzystać zwykłą odżywkę jako BS

Gdzie kupić te produkty

PROSTE, średnia porowatość z DIY

Wariant z silikonami, wygładzaniem włosów.

Czynności

  • Mycie co 2 dzień = 15 x mycie = 10x łagodne 5x mocne
  • Olejowanie 4x w miesiącu 2 różne oleje
  • Odżywka 8x emolientowa, 4x proteinowa, 3x humektantowa
  • 15 x serum
  • 15x wcierka

Cennik

  • Szampon łagodny mąka żytnia 5 zł/kg
  • *wersja na bogato: mydło cedrowe 18 zł/300g
  • Szampon mocny YOPE 20zł/300ml
  • Odżywka Emolientowa = wysokie balsamy Ecolab 19 zł/350ml
  • Odżywka Proteinowa = laminowanie  żelatyną = 2,4 zł/20g
  • Odżywka Humektantowa = dodatek miodu = miód wielokwiatowy 20 zł/400g
  • Olejowanie oliwa z oliwek z wytłoczyn 17zł/1000ml
  • Olejowanie olej ze słodkich migdałów 40zł/1000ml
  • Serum Venita Gloss 10 zł/50ml
  • Wcierka kozieradka 8 zł/100g = 2,66 za wcierkę na miesiąc, bo paczka na 3 mies.

Wyliczenie na mycie

  • 10x 30g mąki żytniej = 0,15 zł za mycie = 1,5 za miesiąc
  • 5x 10 ml szamponu mocnego = 0,66 zł za mycie = 3,3 za miesiąc
  • 2x 10 ml Olejowanie oliwa = 0,17 zł za olejowanie = 0,34 za miesiąc
  • 2 x 10 ml Olejowanie słodkie migdały: = 0,4 za olejowanie = 0,8 za miesiąc
  • 15x 3ml serum  = 0,6 za mycie = 9 za miesiąc
  • 15x 7ml wcierki = 0,17 za wtarcie = 2,66 za miesiąc
  • 4x proteinowanie = 20g żelatyny = 2,4 za miesiąc
  • 3x humektantowanie = 30g miodu = 1,5 za miesiąc
  • 15x emolientowanie (8x + 7x jako baza) = 25mlx15 = 375ml = 20,35 za miesiąc

Łącznie = 41,85 za miesiąc

*Wersja “na bogato”

z mydłem cedrowym lub miodowym jako łagodny szampon

Jak wyżej, ale zamiast 1,5 za mąkę na miesiąc = mydło cedrowe 10g na mycie = 10x10g = 0,6 zł za mycie = 6zł za miesiąc

Łącznie = 46,35 za miesiąc

PROSTE, średnia porowatość GOTOWCE

Wariant z silikonami, wygładzaniem włosów.

Czynności

  • Mycie co 2 dzień = 15 x mycie = 10x łagodne 5x mocne
  • Olejowanie 4x w miesiącu 2 różne oleje
  • Odżywka 8x emolientowa, 4x proteinowa, 3x humektantowa
  • 15 x serum
  • 15x wcierka

Cennik

  • Szampon łagodny mydło cedrowe/miodowe 18zł/300g
  • Szampon mocny YOPE 20zł/300ml
  • Odżywka Emolientowa = wysokie balsamy Ecolab 19zł/350ml
  • Odżywka Proteinowa Revuele Total Repair 15zł/500g
  • Odżywka Humektantowa = Sessio Detox 14zł/300g
  • Olejowanie olej do średnioporów Anwen 29zł/100ml
  • Serum Venita Gloss 10 zł/50ml
  • Wcierka Banfi 20zł/250ml

Wyliczenie na mycie

  • 10x 10g mydło cedrowe = 0,6 zł za mycie = 6 za miesiąc
  • 5x 10 ml szamponu mocnego = 0,66 zł za mycie = 3,3 za miesiąc
  • 4x 7 ml Olejowanie olej do średnioporów Anwen = 2,03 zł za olejowanie = 8,12 za miesiąc
  • 15x 3ml serum  = 0,6 za mycie = 9 za miesiąc
  • 15x 5ml wcierki = 1,2 za wtarcie = 6 za miesiąc
  • 4x proteinowanie = 25g odżywki revuele = 3 za miesiąc
  • 3x humektantowanie = 25g odżywki sessio detox = 3,5 za miesiąc
  • 8x emolientowanie (brak baz bo hp to odżywki) = 25mlx8 = 200ml = 10,86 za miesiąc

Łącznie = 49,78 za miesiąc

PROSTE/FALE 2a/2b, średnia/wysoka porowatość z DIY

Wariant z raz wydobywaniem, raz wygładzaniem skrętu.

Czynności

  • Mycie co 2 dzień = 15 x mycie = 8x łagodne 7x mocne
  • Olejowanie 4x w miesiącu 2 różne oleje
  • Odżywka 8x emolientowa, 4x proteinowa, 3x humektantowa
  • 8x wygładzanie, 7x wydobycie skrętu
  • 8x serum
  • 7x bs
  • 7x żel
  • 15x wcierka

Cennik

  • Szampon łagodny mąka żytnia 5 zł/kg
  • *wersja na bogato: mydło cedrowe 18 zł/300g
  • Szampon mocny YOPE 20zł/300ml
  • Odżywka Emolientowa = wysokie balsamy Ecolab 19 zł/350ml
  • Odżywka Proteinowa = laminowanie żelatyną = 2,4 zł/20g
  • Odżywka P roślinne = Anwen Zielona Herbata = 26 zł/200ml
  • Odżywka Humektantowa = glutek lniany = 5 zł /250g
  • Olejowanie olej sezamowy 20zł/250ml
  • Olejowanie olej ze słodkich migdałów 40zł/1000ml
  • Serum Venita Gloss 10 zł/50ml
  • Wcierka kozieradka 8 zł/100g = 2,66 za wcierkę na miesiąc, bo paczka na 3 mies.
  • BS 1 = Anwen Zielona Herbata
  • BS 2 = Cantu Aktywator 50 zł/355ml
  • Żel Syoss Men Power Hold 15 zł/ 250ml

Wyliczenie na mycie

  • 8x 30g mąki żytniej = 0,15 zł za mycie = 1,2 za miesiąc
  • 7x 10 ml szamponu mocnego = 0,66 zł za mycie = 4,62 za miesiąc
  • 2x 10 ml Olejowanie olej sezamowy = 0,8 zł za olejowanie = 1,6 za miesiąc
  • 2 x 10 ml Olejowanie słodkie migdały: = 0,4 za olejowanie = 0,8 za miesiąc
  • 8x 3ml serum  = 0,6 za mycie = 4,8 za miesiąc
  • 15x 7ml wcierki = 0,17 za wtarcie = 2,66 za miesiąc
  • 2x proteinowanie = 10g żelatyny = 1,2 za miesiąc
  • 2x proteinowanie roślinne = 2×25 ml Proteinowa Zielona Herbata = 6,5 za miesiąc
  • 3x humektantowanie = 50g ziaren = 1 za miesiąc
  • 8x emolientowanie (8x + 4x baza do laminowania) = 25mlx12 = 16,28 za miesiąc
  • 4x bs Cantu = 5ml x4 = 2,82 za miesiąc
  • 3x bs Zielona Herbata = 5ml x3 = 1,95 za miesiąc
  • 7x żel = 25mlx7 = 10,5 za miesiąc

Łącznie = 55,93 za miesiąc

Inny wariant, niewiele tańszy ale inny:

  • Zamiast żelu glutek lniany
  • Zamiast odżywki Zielona Herbata odżywka Ecolab tuningowana spiruliną
  • Zamiast Cantu jako bs Anwen Róża

Wtedy:

  • odejmujemy 1,95 za bs ZH, 6,5 za proteinowanie 2,82 za Cantu
  • Dodajemy 7x Róża (5g) = 4,55
  • Dodajemy Spirulinę (10zł za 50g) na 2 proteinowania = 5g x 2 = 2
  • Dodajemy 7x glutek lniany licząc 200g na cały miesiąc = 4

Łącznie = 55,21 za miesiąc

PROSTE/FALE 2a/2b, średnia/wysoka porowatość GOTOWCE

Wariant z raz wydobywaniem, raz wygładzaniem skrętu.

Czynności

  • Mycie co 2 dzień = 15 x mycie = 8x łagodne 7x mocne
  • Olejowanie 4x w miesiącu 2 różne oleje
  • Odżywka 8x emolientowa, 4x proteinowa, 3x humektantowa
  • 8x wygładzanie, 7x wydobycie skrętu
  • 8x serum
  • 7x bs
  • 7x żel
  • 15x wcierka

Cennik

  • Szampon łagodny mydło cedrowe lub miodowe 18 zł/300g
  • Szampon mocny mydło Ecolab greckie 29zł/450ml
  • Odżywka Emolientowa = wysokie balsamy Ecolab 19 zł/350ml
  • Odżywka Proteinowa = Revuele Total Repair 15zł/500ml
  • Odżywka P roślinne = Anwen Zielona Herbata = 26 zł/200ml
  • Odżywka Humektantowa = Sessio Detox 14zł/300g
  • Olejowanie olej sezamowy 20zł/250ml
  • Olejowanie olej ze słodkich migdałów 40zł/1000ml
  • Serum Venita Gloss 10 zł/50ml
  • Wcierka Banfi 20zł/250ml
  • BS 1 = Anwen Zielona Herbata
  • BS 2 = Cantu Aktywator 50 zł/355ml
  • Żel Syoss Men Power Hold 15 zł/ 250ml

Wyliczenie na mycie

  • 8x 10g mydła cedrowego = 0,6 zł za mycie = 4,8 za miesiąc
  • 7x 10 ml szamponu mocnego = 0,64 zł za mycie = 4,51 za miesiąc
  • 2x 10 ml Olejowanie olej sezamowy = 0,8 zł za olejowanie = 1,6 za miesiąc
  • 2 x 10 ml Olejowanie słodkie migdały: = 0,4 za olejowanie = 0,8 za miesiąc
  • 8x 3ml serum  = 0,6 za mycie = 4,8 za miesiąc
  • 15x 5ml wcierki = 1,2 za wtarcie = 6 za miesiąc
  • 2x proteinowanie = 2x 25 g odżywki revuele = 1,5 za miesiąc
  • 2x proteinowanie roślinne = 2×25 ml Proteinowa Zielona Herbata = 6,5 za miesiąc
  • 3x humektantowanie = 3×25 g odżywki Sessio Detox = 3,5 za miesiąc
  • 8x emolientowanie = 25mlx8 = 10,13 za miesiąc
  • 4x bs Cantu = 5ml x4 = 2,82 za miesiąc
  • 3x bs Zielona Herbata = 5ml x3 = 1,95 za miesiąc
  • 7x żel = 25mlx7 = 10,5 za miesiąc

Łącznie = 59,41 za miesiąc

PROSTE, niska porowatość  GOTOWCE

Z silikonami + TERMOOCHRONA.

Czynności

  • Mycie co 2 dzień = 15 x mycie = 8x łagodne 7x mocne
  • Olejowanie 4x w miesiącu olejem na porost i długość
  • Odżywka 5x emolientowa, 5x proteinowa, 5x humektantowa
  • 15 x serum
  • 10x wcierka
  • 4x olej na porost + długość
  • 15x mgiełka – termoochrona, czesanie

Cennik

  • Szampon łagodny Ecolab Acai 20zł/250ml
  • Szampon mocny mydło Ecolab greckie 29zł/450ml
  • Odżywka Emolientowa = Revuele Oil Therapy 15zł/500ml
  • Odżywka Proteinowa = Revuele Total Repair 15zł/500ml
  • Odżywka Humektantowa = Garnier Hair Food dowolny 25zł/390g
  • Olejowanie sesa 36zł/200ml
  • Serum Isana olejek do włosów kokosowy 12zł/100ml
  • Wcierka Banfi 20zł/250ml
  • Mgiełka TRESEMMÉ BOTANIQUE termochronna mgiełka do włosów woda kaktusowa, kokos 25zł/200ml

Wyliczenie na mycie

  • 8x 10 ml szamponu łagodnego = 0,8 zł za mycie = 6,4 za miesiąc
  • 7x 10 ml szamponu mocnego = 0,64 zł za mycie = 4,51 za miesiąc
  • 4x15ml SESA olejowanie długości i skóry = 2,7 za olejowanie = 10,8 za miesiąc
  • 15x 3ml serum  = 0,36 za mycie = 5,4 za miesiąc
  • 10x 5ml wcierki = 0,4 za wtarcie = 4 za miesiąc
  • 5x proteinowanie = 5x 25 g odżywki revuele = 3,75 za miesiąc
  • 5x humektantowanie = 3×25 g hair food = 8 za miesiąc
  • 5x emolientowanie = 25mlx5 revuele = 3,75 za miesiąc
  • 15x mgiełka = 15x5ml = 9,37

 

Łącznie = 56,08 za miesiąc

*Wersja oszczędna bez termoochrony*

Łącznie = 46,71 za miesiąc

KRĘCONE 2C i mocniej, wysoka/średnia porowatość GOTOWCE

Czynności

  • Mycie co 3 dzień = 7x łagodne 3x mocne
  • Olejowanie 4x w miesiącu olej z krokosza
  • Odżywka 6x emolientowa, 2x proteinowa, 2x humektantowa
  • 10x bs
  • 10x żel
  • 10x wcierka

Cennik

  • mydło cedrowe lub miodowe 18 zł/300g
  • Szampon mocny YOPE 20zł/300ml
  • Odżywka Emolientowa = wysokie balsamy Ecolab 19 zł/350ml
  • Odżywka Proteinowa = laminowanie  żelatyną = 2,4 zł/20g
  • Odżywka Humektantowa = dodatek miodu = miód wielokwiatowy 20 zł/400g
  • Odżywka proteiny roślinne = Anwen Zielona Herbata = 26zł/200ml
  • Odżywka Humektantowa = glutek lniany = 5zł/250g
  • Olejowanie olej z krokosza 22,3zł/500ml
  • BS Cantu Aktywator 50zł/355ml
  • Żel Giovanni LA 49zł/200ml
  • Wcierka sattva 27zł/100ml

Wyliczenie na mycie

  • 7x 10 ml szamponu łagodnego = 4,2 za miesiąc
  • 3x 10 ml szamponu mocnego = 2 za miesiąc
  • 4x10ml oleju z krokosza = 1,75 za miesiąc
  • 10x 5ml wcierki = 0,4 za wtarcie = 4 za miesiąc
  • 6x emolientowanie = +2x baza H = 8×25 = 200g balsam Ecolab = 10,85 za miesiąc
  • 2x humektantowanie = 30g ziaren lnu do maski E = 0,6 za miesiąc
  • 1x proteinowanie roślinne Anwen zielona herbata = 25g anwen = 3,25 za miesiąc
  • 1x proteinowanie żelatyna laminowanie = 5g = 0,6 za miesiąc
  • 5x bs Aktywator = 5x5g = 3,52
  • 5x bs Anwen Zielona Herbata = 5×5 = 3,25 za miesiąc
  • 10x żel = 10x10g = 24,5 za miesiąc

Łącznie = 58,52 za miesiąc

*wersja oszczędna z glutkiem zamiast żelu*

Odejmujemy 24,5 za żel 

Odejmujemy 0,6 za humektantowanie

Dodajemy 5 za nasiona lnu

 

Łącznie = 38,42 za miesiąc

Pielęgnacja ZERO WASTE / less waste dla średniej porowatości

Tutaj korzystamy z DIY i dużych pojemności. Maska bazowa jest lekkim P, powinno się wszystko PEH-owo ładnie równoważyć.

Czynności

  • Mycie co 2 dzień = 10x łagodne 5x mocne
  • Olejowanie 2x w miesiącu
  • Odżywka 12x lekkie P, 4x humektantowa
  • 15x wcierka
  • 15x zabezpieczenie końcówek olejem

Cennik

  • Szampon łagodny mąka żytnia 5 zł/kg
  • Szampon mocny 4szpaki w kostce 32zł za 4 miesiące używania = 8zł na miesiąc
  • Odżywka bazowa lekkie P = ekos moringa = 35/500ml
  • Odżywka Proteinowa 1 = jogurt + żółtko = ok. 2zł
  • Odżywka P 2 roślinne dodatkowe spirulina = (10zł za 50g) na 2 p = 5g x 2 = 2
  • Wcierka 8 zł/100g = 2,66 za wcierkę na miesiąc, bo paczka na 3 mies
  • Olej do olejowania i zabezpieczania końcówek sezamowy 20zł/250ml

Wyliczenie na mycie

  • 10x 30g mąki żytniej = 0,15 zł za mycie = 1,5 za miesiąc
  • 5x mocne mycie 4szpaki = 8 zł za miesiąc
  • 2x10ml oleju sezamowego = 1,6 za miesiąc
  • 15x 7ml wcierki = 0,17 za wtarcie = 2,66 za miesiąc
  • 12x emolientowanie = 12x 25g ekos moringa = 300g = 21 za miesiąc
  • 4x humektantowanie = 30g ziaren lnu do maski E = 0,6 za miesiąc
  • 1x proteinowanie typ 1 żółtko jogurt = 2 za miesiąc
  • 1x proteinowanie spirulina = 5g = 1zł
  • 10x2ml oleju sezamowego Zabezpieczanie końcówek = 1,6 za miesiąc

Łącznie = 39,96 za miesiąc

Mam nadzieję, że ten wpis Wam się przyda! Jeżeli tak, podzielcie się z nim ze znajomymi!

A w razie nudy zapraszam na:

Sprawdź też

maski diy

Maska DIY? Zainspiruj się!

W dzisiejszym wpisie podrzucam Wam parę pomysłów na zrobienie domowej maski, w której NIE używacie …