Perfumy do włosów?

Perfumy do włosów to wciąż mało zagospodarowany segment rynku „włosowego”. Chociaż wydaje się naturalnym dopełnieniem pielęgnacji włosów, nadającym ostatni szlif idealnej fryzurze, ciężko jest kupić produkt, który spełniałby kilka podstawowych kryteriów: nadawał rzeczywiście ładny zapach (chociaż tutaj i tak indywidualne preferencje są najważniejsze), nadawał trwały zapach, oraz najważniejsze – nie wysuszał i nie niszczył włosów, a wręcz je pielęgnował.

Zapach kosmetyków do włosów to dość istotne kryterium przy wyborze kosmetyków. Jeśli jest on bardzo sztuczny, używanie kosmetyku po pewnym czasie staje się nieprzyjemne. Wiele osób narzeka na przykład na zapach odżywki Kallos Latte, opisując początkowo zapach jako bardzo przyjemny, słodki, później jako niestety męczący.

Wiele osób używa zwykłych perfum do nadawania zapachu włosom. Nie jest to zbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ perfumy to substancje zapachowe w „rozpuszczalniku”, który to na pewno nie działa dobrze na włosy. Alkohol zawarty w perfumach bardzo wysusza włosy. Jeżeli koniecznie chcemy użyć perfum do nadania zapachu włosom, lepiej delikatnie skropić nimi skórę na karku, a włosy mają szansę przeniknąć zapachem.

Co jednak z produktami dedykowanymi do włosów? Z perfum z wyższej półki jedną z propozycji jest Allure Hair Mist od Chanel. Produkt ma bardzo dobre recenzje, na pewno jest fantastycznym dopełnieniem, jeżeli ktoś używa perfum Allure. Podstawową wadą produktu jest jego cena, wydatek rzędu 200zł na produkt objętości 35ml to cena jak za regularne perfumy. Dla fanek zapachu Allure nie znajdziecie za to lepszego prezentu! 🙂

 

allure hair mist
Allure Hair Mist, Chanel

 

 

Jakie są alternatywy dla produktów z etykietą „perfumy do włosów”? Oczywiście produkty do włosów o ładnym i trwałym zapachu. Tutaj z pewnością można wspomnieć o suchych szamponach Batiste, które zdecydowanie nadają włosom zapach, różny w zależności od wersji. Chwalony jest zapach wiśniowy, słodka jest wersja Wild, fanów ma też klasyczne wydanie.

Produkty do zabezpieczania końcówek też często nadają włosom bardzo ładny zapach. Z produktów testowanych przeze mnie na wyróżnienie zasługuje Argan Oil, o zapachu dość ciężkich perfum, oraz Schauma Beauty Oil o lżejszym, miodowo-cytrynowym zapachu. Ciekawy zapach, dość mocno różany, ma suchy olejek Nuxe. Stosowałam go raczej do ciała niż do włosów, ale nadaje się również do włosów, choć nie zabezpiecza końcówek tak dobrze jak produkt z silikonami. Powstały nawet perfumy o zapachu tego olejku: Nuxe Prodigieux Le Parfum, co świadczy o tym, że zapach ma naprawdę wiele fanek. Na pewno nie przypadnie on do gustu fankom lekkich, orzeźwiających nut, ponieważ róża gra tutaj pierwsze skrzypce.

 

olejki, sera silikonowe

 

A jakie są Wasze sposoby na nadanie włosom pięknego zapachu?

P.S. Pamiętajcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji! Na FB Sposoby na piękne włosy, o których nie miałaś pojęcia odpowiadamy na Wasze pytania i słuchamy Waszych propozycji dotyczących tematów. Dziękujemy za wszelkie sugestie oraz nadsyłane zdjęcia 🙂


O stronie Agnieszka Niedziałek

Właścicielka bloga WWWLOSY.PL, sklepu napieknewlosy z najlepszymi kosmetykami do włosów, oraz bajkowej marki kosmetyków do włosów Hairy Tale Cosmetics.

Sprawdź też

dynia na włosing

Dynia na włosy, czyli JESIENNY WŁOSING!

Dynia na włosy? JESZCZE JAK! Nie masz pomysłu na jesienny włosing? My mamy! Teraz gdy …