Gęsty czarny szampon z szungitem i kwasem salicylowym – RECENZJA

Przedstawiam Wam mój ulubiony szampon w listopadzie: gęsty czarny szampon z szungitem i kwasem salicylowym z FRATTI. Jest to produkt dość mocno oczyszczający, o dość prostym, ale ciekawym składzie.

czarny szampon z szungitem

Czarny szampon z szungitem wchodzi w skład serii SZUNGIT. Pozostałe produkty w serii to:

Szungit? Co to w ogóle jest?

Szungit to rodzaj węgla, jak mówi Wikipedia: rodzaj bezpostaciowego węgla kopalnego o najwyższej zawartości pierwiastka węgla (do 99% masy). Pośredni między antracytem a grafitem. Posiada czarne zabarwienie, intensywnie błyszczy.

Szungit w kosmetykach ma za zadanie oczyszczać ich frakcję wodną i działać antybakteryjnie. Myślę, że w mgiełce spokojnie można na to liczyć, ale w pozostałych kosmetykach skupiłabym się przede wszystkim na pozostałych składnikach. A te są naprawdę dobre i ciekawie dobrane!

czarny szampon z szungitem

Czarny szampon z szungitem – skład

Szampon ten jest typowym produktem oczyszczającym. Podstawowym składnikiem myjącym jest w nim SLeS (Sodim Laureth Sulfate).

Dalej w składzie mamy nawilżającą glicerynę, tytułowy szungit, sól – dość wysoko, co podkreśla prostotę składu.

W dalszej kolejności – Polyquaternium-7, czyli lekki oblepiacz – chroni skórę głowy i włosy przed utratą wilgoci.

Po polyquacie mamy już ekstrakty: pokrzywa, rozmaryn, dziurawiec. Jest to bardzo fajny, lekko odświeżający i antybakteryjny zestaw. Rozmaryn czuć zdecydowanie w zapachu szamponu.

Za ekstraktami znajdziemy kwas salicylowy – uwaga dla alergików! – jeżeli jesteście uczuleni na ten składnik, to nawet nie próbujcie stosować ani tego szamponu, ani innych produktów z kwasem salicylowym.

Na mojej skórze głowy, kwas salicylowy sprawdza się genialnie. Łagodzi wszelkie podrażnienia, oczyszcza dogłębnie skórę głowy, daje uczucie świeżości i opóźnia przetłuszczanie się skóry głowy.

Kwas salicylowy może bardzo pomóc w walce z przetłuszczaniem się skóry głowy, a także pomóc utrzymać ją w zdrowiu i równowadze.

Kwas salicylowy ma działanie chemicznego peelingu – a jak wiecie, peeling to bardzo ważny element pielęgnacji.

Skład INCI: Aqua (demineralizowana woda szungitowa), Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, Cocamide DEA, Pelos (szungit), Sodium Chloride, Polyquareninum-7, Urtica Dioica Extract (ekstrakt z pokrzywy), Rosmarinus Officinalis Rxtract (ekstrakt z rozmarynu), Hypericum Perforatum Extract (ekstrakt z dziurawca), Salicilic Acid, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum.

Jak działa czarny szampon z szungitem?

Moim zdaniem, jest to naprawdę godny uwagi i polecenia produkt.

Ma dość mocne działanie, ale jednak w składzie mądrze równoważone jest ono gliceryną i polyquatem.

Wielki plus za ekstrakt z rozmarynu i kwas salicylowy – doskonały duet odświeżający.

Szaro to widzę…

Czarny szampon jest tak naprawdę szary, nie jest też bardzo gęsty, ale bez przesady! Na pewno nie można go określić jako „wodnisty”. Jest bardzo wydajny, zwłaszcza stosowany przy myciu moją metodą, czyli z rozwadnianiem.

czarny szampon szungit

Pieni się jak szalony, co oczywiście nie jest dowodem na jego dobre działanie, ale wiem, że niektórzy wciąż są fanami piany!

Czarny szampon z szungitem sprawdził się zarówno w częstym stosowaniu i myciu co 2-3 dni, jak i w stosowaniu raz na tydzień jako mocniejsze oczyszczenie. Zdecydowanie domywa wszystko – oleje, naftę, ale nie pozostawia szorstkich, „piszczących” włosów.

Czarny szampon SZUNGIT

Skład
Opakowanie
Zapach
Działanie
Cena/Jakość

SZU!

Godny polecenia, wydajny i ciekawy produkt.

kup na napieknewlosy.pl
User Rating: 3.83 ( 2 votes)

O stronie Agnieszka Niedziałek

Właścicielka bloga WWWLOSY.PL, sklepu napieknewlosy z najlepszymi kosmetykami do włosów, oraz bajkowej marki kosmetyków do włosów Hairy Tale Cosmetics.

Sprawdź też

męski włosing

MĘSKI WŁOSING: kosmetyki do włosów i brody!

Męski włosing to świadoma pielęgnacja włosów u mężczyzn. Jeśli masz włosy i/lub jesteś brodaczem, który …