Peeling do skóry głowy to produkt wciąż często pomijany przez producentów kosmetyków. Na szczęście, od niedawna do skromnej gamy tego rodzaju produktów dołączył Łagodzący peeling do skóry głowy VIANEK.
[tie_list type=”starlist”]
[/tie_list]
VIANEK to jedna z pod-linii Sylveco, podobnie jak Biolaven. Są to polskie kosmetyki z bardzo dobrymi składami i ciekawymi pomysłami na produkty.
Reklama
Jeżeli chodzi o moją pielęgnację, to zawsze chętnie sięgam po nowości tych marek, a więc nie inaczej mogło być z taką nowością!
Peeling do skóry głowy VIANEK
Produkt zamknięty jest w standardowym „viankowym” pudełeczku, identycznym jak maski tej firmy.
Bardzo lubię te pojemniki, są wygodne, łatwe do utrzymania w porządku i czystości, a na dodatek świetne na odlewki innych produktów po zużyciu.
Pojemność peelingu to 150ml – nie za wiele, ale akurat przy tym produkcie na jedno zastosowanie nie potrzeba używać dużej porcji.
Cena to około 23zł, za taką cenę produkt dostępny jest też u mnie, na napieknewlosy.pl.
[tie_list type=”heart”]
[/tie_list]
Konsystencja peelingu wynika bezpośrednio z jego składu, do którego za chwilę przejdę i dokładniej przeanalizuję. W ogólnej ocenie, produkt ma bardzo gęstą i treściwą konsystencję, z mocno wyczuwalnymi drobinkami ścierającymi.
Skład
W skład produktu wchodzi emolientowa (mocno olejowa) baza: olej z pestek winogron i olej słonecznikowy, monostearynian gliceryny jako emolient tłusty, olej kokosowy i masło shea, dodatkowo dodające gęstości bazie produktu. a koniec tej listy jeszcze jeden emlient tłusty, monolauryna.
Na drugim miejscu w składzie mamy pierwszy czynnik peelingujący: drobinki ścierające martwy naskórek mechanicznie. Jest to po prostu… cukier! Czyli dodatkowo humektant, nawilżacz dla skóry głowy.
Kolejnym dobrym punktem składu jest kwas salicylowy po bazie emolientowej, który dodatkowo chemicznie złuszcza naskórek.
Na końcu znajdziecie jeszcze olejek ze skórki cytryny.
Skład: Vitis Vinifera Seed Oil, Sucrose, Helianthus Annus Seed Oil, Glyceryl Stearate, Cocos Nucifera Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Laurate, Salicylic Acid, Hydroxystearic Acid, Tocopheryl Acetate, Citrus Limonum Peel Oil, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Parfum, Limonene, Citral.
Działanie
Peeling do skóry głowy z Vianka ściera zarówno mechanicznie, jak i chemicznie. Duży plus za takie połączenie!
Drobinki są dość ostre, jak to cukier, ale zawieszone w bardzo oleistej bazie, więc ich działanie jest złagodzone.
Drobinki cukru nie rozpuszczają się łatwo, tak więc mała porcja wystarczy na długie i porządne peelingowanie całej skóry głowy.
Moja opinia
Moim zdaniem, peeling do skóry głowy VIANEK to bardzo ciekawa nowość, którą spokojnie mogę polecić fanom mocnych peelingów do skóry głowy, a także olejowania skóry głowy.
Nie poleciłabym go posiadaczom bardzo wrażliwej skóry głowy, a także osobom, które borykają się z wypadaniem lub wycieraniem baby hairów. Wtedy tarcie mogłoby być za silne.
Ze względu na zawartość tłustych emolientów w składzie, uwaga również przy ŁZS i skórze skłonnej do zapychania się.
Peeling wypróbowałam kilkukrotnie na sobie i Mateuszu, który ma bardzo duże problemy z ekstremalnie przesuszoną skórą głowy. Zarówno u mnie, jak i u niego, peeling sprawdził się bardzo dobrze.
U mnie pozwolił na połączenie nawilżania skóry głowy z dość mocnym peelingiem, u niego na „otulenie” skóry, pomimo wyraźnego oczyszczenia z łuszczącego się naskórka.
Osoby ze skórą bardzo skłonną do utraty wilgoci powinny polubić się z tym peelingiem!
Jak stosować?
Możecie zastanawiać się, jak stosować ten peeling do skóry głowy.
Polecam używać go na jednokrotnie umytą, wilgotną skórę głowy. W ten sposób nie będziecie wcierać sobie w głowę zanieczyszczeń, a przy kolejnym umyciu szamponem wszystko ładnie się zmyje.
Peeling można pozostawić na 5-15 minut na skórze głowy, ze względu na właściwości nawilżające, a także jeżeli chcecie pozwolić, by kwas salicylowy działał dłużej na skórę głowy.
Peeling o wiele łatwiej nakłada się po uprzednim rozgrzaniu w dłoniach, dlatego ważne, żeby operować małymi porcjami.