Zapraszam Was dzisiaj na początek testu lotionu oraz suplementu diety VITAPIL biotyna i bambus. Mam nadzieję, że mój wpis dostarczy Wam wszystkich najistotniejszych informacji o tym produkcie, oraz na temat jego składników.
Jeżeli śledzicie mnie na SNAPIE, to już wiecie, że przez następne 2 miesiące będę testować ten właśnie zestaw.
Reklama
Zestaw VITAPIL biotyna i bambus idealnie wpasował się w moje aktualne potrzeby. Ostatnio miałam trochę problemów zdrowotnych, byłam osłabiona, więc chcąc być na bieżąco ze sprawami na blogu, zaniedbałam trochę swoją własną pielęgnację.
Taki moment jest idealny do wdrożenia nowego produktu. Serdecznie zapraszam na pierwsze wrażenia z zastosowania lotionu oraz suplementu, oraz na garść informacji o konkretnych składnikach i odpowiedzi na Wasze pytania.
[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]
VITAPIL biotyna i bambus – suplement
W opakowaniu znajduje się 60 tabletek. Opakowanie jest bardzo estetyczne, wszystkie informacje podane są bardzo czytelnie od razu na kartoniku, a dodatkowo do środka dołączona jest ulotka informacyjna.
Wydaje mi się, że kartonik jest delikatnie perfumowany – wszystko to sprawia, że pierwsze wrażenie jest zdecydowanie na plus.
Ważna informacja: zawsze przestrzegajcie dawkowania wskazanego przez producenta. Branie większych ilości suplementu nie zadziała lepiej, a wręcz przeciwnie – chodzi nie o ilość, a systematyczność.Skład
W skład tabletek wchodzą substancje o naukowo udowodnionym działaniu, jeżeli chodzi o stymulowanie porostu włosów. Wiele z nich na pewno już znacie, a być może już wcześniej stosowaliście w innych postaciach.
Weźmy jako przykład tytułowy BAMBUS. Kto z Was stosował kiedyś napar ze skrzypu na przyspieszenie porostu włosów? Ja tak, nawet całkiem niedawno, po zakupieniu odpowiedniego sprzętu do parzenia ziół. Otóż BAMBUS zawiera ponad 5x więcej naturalnego KRZEMU, niż popularny skrzyp.
KRZEM wspomaga absorpcję ŻELAZA, również zawartego w preparacie Vitapil, oraz bierze udział w syntezie kolagenu (1). Dostarczanie odpowiednich ilości krzemu może też pomagać w profilaktyce osteoporozy (2).
Z innych ciekawych składników, w produkcie znajduje się biotyna oraz kwas pantotenowy. Składniki te znajdują się w wielu preparatach na porost włosów, ale często są ich jedynym składnikiem. Vitapil łączy je wszystkie w jednej (nie powiem, dość sporej!) tabletce – dlatego sprawdza się u tak wielu osób.
W składzie znajdziecie również cynk i miedź w odpowiednich proporcjach – te pierwiastki są niezwykle ważne dla zdrowia włosów, ale ich proporcja musi być precyzyjnie dobrana. W Vitapilu jest to odpowiednio 15mg i 2mg i skorelowane jest z przyswajalnością oraz procentowym dziennym zapotrzebowaniem organizmu na te pierwiastki.
Wypadanie włosów po ciąży?
Często pytacie mnie o suplementy na porost włosów po ciąży. Vitapil ma w ofercie specjalny produkt dla takich osób, z dostosowaną dawką witamin i składników aktywnych. Produkt ten znajdziecie pod nazwą Vitapil Mama.
Na stronie producenta możecie zapoznać się z pełnym składem produktu oraz z dawkowaniem. Produkt może być przyjmowany (w zaleconych dawkach) przez kobiety karmiące.
Moje oczekiwania
Rozpoczynając kurację nie oczekuję spektakularnych przyrostów na długość – moje włosy są i tak dość długie. Ale delikatne przyspieszenie porostu oczywiście jest zawsze wskazane!
Tuż przed rozpoczęciem przyjmowania Vitapilu podcięłam włosy o 3cm – mam jeszcze około 10-13cm włosów pamiętających rozjaśnianie. Im szybciej będę mogła się ich pozbyć, tym szybciej osiągnę swój włosowy cel, czyli dojście do całości włosów traktowanych wyłącznie henną.
Suplementację Vitapilem traktuję jako inwestycję w przyszłość i troskę o włosy, które dopiero będą wyrastać.
Składniki preparatu powinny dobrze podziałać na ogólny stan skóry, w tym skóry głowy. Nieśmiało liczę też na wzmocnienie moich marnych paznokci… a krzem i biotyna jak najbardziej mogą pomóc!
[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]
VITAPIL Profesjonalny Lotion
Na początku rzuciła mi się też w oczy informacja, że produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące, oraz że jest przebadany dermatologicznie. Często o to pytacie, a w przypadku preparatów VITAPIL informacja jest podana wprost na opakowaniu.
Vitapil Profesjonalny Lotion ma pojemność 125ml i zamknięty jest w niezwykle praktycznym opakowaniu – plastikowym dozowniku z przedłużeniem, które umożliwia dotarcie końcówką dozownika aż do samej skóry głowy.
Dozownik ma obłe wykończenie, dzięki czemu można „przebijać się” do skóry głowy bez obaw o jej zadrapanie.
Przy sposobie dozowania bezpośrednio z opakowania, mój analityczny umysł nie przepuścił okazji do przeprowadzenia testu i wyliczeń:
- 5 psiknięć = 1ml
- Do pokrycia całej skóry głowy standardowa ilość to u mnie 5ml.
- Czyli jeżeli zakładamy zużycie 5ml lotionu, to mamy do dyspozycji 25 psiknięć.
Moim zdaniem jest o bardzo dobrze przemyślane i można „wyrobić się” z pokryciem skóry głowy w nawet mniej niż 25 psiknięć. Pozwala to na ekonomiczne gospodarowanie produktem i uniknięcie marnowania go przez problemy z aplikacją.
Producent zaleca stosowanie lotionu po umyciu skóry głowy, przed suszeniem, ale po odsączeniu nadmiaru wody z włosów. Zalecane jest umycie głowy przed kolejną aplikacją lotionu.
Takie zalecenie jest zdecydowanie w zgodzie z „wcierkowymi teoriami”. Wcierka nakładana na czystą skórę głowy zadziała bardziej intensywnie, a jednocześnie bez ryzyka interakcji z bakteriami czy nadmiarem sebum lub zanieczyszczeniami na skórze głowy.
Jest to zarówno skuteczniejsze, jak i bezpieczniejsze, niż nakładanie przed myciem.
Zalecane jest używanie lotionu codziennie lub co najmniej 3 razy w tygodniu. U mnie będzie to zdecydowanie 3 razy w tygodniu, ze względu na częstotliwość mycia, czyli wcierka wystarczy mi na dwa miesiące stosowania.
Skład
W skład Vitapil Profesjonalny Lotion wchodzi baza, substancje aktywne oraz wspomagające.
Aqua, Alcohol Denat., PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Arginine, Panthenol, Propylene Glycol, Urea, Disodium Phosphate, Biotin, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Niacinamide, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Cysteine, Bambusa Vulgaris Leaf Extract, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone.Wcierka zawiera alkohol, co w tego typu produktach nie jest wadą – alkohol pobudza krążenia w skórze głowy, oraz ułatwia przenikanie substancjom aktywnym. Dodatkowo, pantenol, mocznik oraz glikol propylenowy zawarty w preparacie, równoważą jego działanie przesuszające, ponieważ same są nawilżaczami (humektantami).
Bardzo podoba mi się to, że w składzie jest mocznik – to jeden z moich ulubionych składników, które pomagają utrzymać skórę głowy w dobrym stanie.
W składzie lotionu znajduje się między innymi ARGININA oraz BIOTYNA, wzmacniające cebulki włosów.
BIOTYNA oraz EKSTRAKT Z BAMBUSA powtarza się w składzie suplementu oraz lotionu. Dzięki stosowaniu danego składnika wewnętrznie i zewnętrznie, możliwe jest osiągnięcie lepszych rezultatów.
Proteiny i aminokwasy w składzie?
Możecie się zastanawiać, czy proteiny w składach wcierek to dobry pomysł. Jest w tym logika! Proteiny we wcierkach nie przeproteinują włosów ze względu na miejsce aplikacji.
Keratyna oraz jedwab to proteiny, które mają korzystne działanie nie tylko na włosy, ale też na skórę głowy.
Z aminokwasów, w lotionie znajdziecie ARGININĘ oraz CYSTEINĘ. Jeżeli czytaliście mój wpis o proteinach i aminokwasach to wiecie, że jestem fanką tych drugich w kosmetykach do włosów.
CYSTEINA to, podobnie jak mocznik, nieco niedoceniony składnik w pielęgnacji włosów. Płukanka z cysteiny u wielu osób doskonale wygładza włosy. Cysteina łagodzi podrażnienia skóry głowy, a także wspomaga proces odnowy komórek.
Moje oczekiwania
Od produktu VITAPIL Profesjonalny Lotion oczekuję po pierwsze utrzymania skóry głowy w dobrej kondycji. Przewidując po składzie – skóra głowy powinna być świeża i odżywiona. Regularnie przeprowadzam peeling, więc nie ma ryzyka powstania nadbudowy protein na skórze głowy.
Jeżeli pojawią się baby hairy, lub te już wyrośnięte podrosną szybciej dzięki zastosowaniu tego produktu, bardzo się ucieszę.
Przyspieszenie porostu całości włosów nie jest dla mnie najważniejszą sprawą. Za to dobry stan skóry głowy, „utrzymany w ryzach” – jak najbardziej.
[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]
Mam nadzieję, że mój wpis z okazji początków testu pomoże Wam uporządkować informacje na temat suplementu oraz wcierki Vitapil.
Przy wyborze suplementu na porost włosów, przebadane i sprawdzone preparaty to najlepsza opcja.
[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]
Zapraszam Was na grupę WWWŁOSOMANIACZKI na Facebooku. Poruszamy tam też tematy suplementów na porost włosów, dzielimy się wiedzą oraz przepisami. Powoli nie wyrabiam z odpowiadaniem na wszystkie wiadomości od Was, a na grupie jest sporo osób z ogromną wiedzą, które pomogą Wam równie dobrze!
[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]
Źródła:
(1) N. Vasanthi, Lilly M. Saleena and S. Anthoni Raj, Silicon in Day Today Life, World Applied Sciences Journal 17 (11): 1425-1440, 2012, Corresponding Author: , Bio informatics Bio informatics, SRM University, Kattangulathur,Chennai, India.
(2) JUGDAOHSINGH R. SILICON AND BONE HEALTH. The journal of nutrition, health & aging. 2007;11(2):99-110.